Instruktorzy

   

 

Monika Broczek
1999-ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Zielonogórskim.
Kierunek: pedagogika,
specjalność: animacja społeczno-kulturalna
dodatkowa specjalność artystyczna: taniec
1994-tańczyła i pracowała u Filipa Czeszyka (Studio Tańca Trans)
1995-2001-tańczyła na kontraktach zagranicznych m. in w Koreii Poludniowej, Karaibach, Portugalii
1997-autorka innowacji pedagogicznej "Taniec, moja pasja" dla liceum, klasa językowo-taneczna.
2003-założycielka Studia Tańca "Fuego"
2006-zrobiła certyfikat kursu tańca w Paryskiej Szkole Tańca "Studio Harmonic"
Uczyła się tańca od m. in:
Ira Kodiche (modern jazz, barre au sol), Martin Lacroix (moderne contemporain), Nilda Taskopru (moderne contemporain), Lionel Amadote (modern jazz), Vincent Ansart (modern jazz), Michael Cassan (modern jazz), Millard Hurley (modern jazz), J.Claude Marignale (modern jazz), Rasheed (modern jazz), Elzbieta Szlufik-Pańtak (modern jazz), Grzegorz Pańtak (modern jazz), Axel Olzinger (brodway jazz), Malgorzata Konert (taniec współczesny), Allasan Wat(funky-jazz,hip-hop), Jessica Gaines (hip-hop,house,locking), Peggy Kubler (hip-hop, locking, poping,house), Bari (hip-hop), Didier Firmin (house).
 

Barbara Olech
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2001 roku w studiu tańca "Danselen" i nie potrafi powiedzieć, kiedy taniec stał się jej największą pasją. Obecnie związana jest ze studiem STREET DANCE ACADEMY , reprezentując zespół SUPER 6 oraz agencję SDA ARTISTIC AGENCY. Regularnie szkoli się i rozwija w wielu tanecznych technikach zaczynając od hip-hopu, lockingu, wackingu przez balet, jazz aż po szeroko rozumianą choreografię. Swoje doświadczenie zdobywała w Polsce jak i na świecie: Los Angeles (Debbie Reynolds, Movement Lifestyle), Londyn pod okiem największych tanecznych gwiazd. W swoim tanecznym dorobku posiada: -wielokrotny udział w zawodach (np. zwycięzca polskich eliminacji do Mistrzostw Świata w Blackpool, II miejsce WORLD OF DANCE w Berlinie); -współpracę jako tancerka i choreograf dla: Honey (MTV), Grupy Operacyjnej, Joanny Kwaśnik, Pauli Marciniak, Jennie Tran (Los Angeles); -udział w eventach tanecznych takich jak: Orsay ROADSHOW tour, Mercedes, One Year To Go oraz spektaklach: 'Pamiętnik' 'Przemijanie' ,"Opowieści Arturiańskie "(Ginewra), projekt FYD -oraz wiele innych. Jednocześnie realizuje się jako instruktor i choreograf prowadząc regularne zajęcia w SDA oraz grupy: Kogiel Mogiel, Bubble Gang oraz wspólnie z Michałem 'Wisienem' Czyżewskim LADIES CREW. Na swoich zajęciach motywuje do pracy jednocześnie starając się łączyć naukę z dobrą zabawą i pozytywną energią. Oprócz tego wielokrotnie była zapraszana na warsztaty w Polsce (np. Częstochowa, Toruń, Lublin) oraz zagranicą (Białoruś, Włochy,Anglia). Bierze udział w projekcie Eurhop dance lab, organizując warsztaty w Polsce oraz prowadząc zajęcia na terenie Europy. Miała również okazję sprawdzić się jako sędzia podczas m.in. "Krotoszyńskich talentów", "Dragnia przestrzeni" Do jej ostatnich osiągnięć należy udział w spektaklach "Mistrz i Małgorzata" w choreografii Jarosława Stańka oraz "Ścigając zło" (Jacek Gębura) i "Nine" (Saar Magal) w teatrze muzycznym Capitol. Basia posiada ogromną energię i nigdy się nie poddaje, jest niezwykle ambitna i swoją pasją zaraża wszystkich dookoła.

 


 

Arleta Podgórna
Przygodę z tańcem rozpoczęła mając 15 lat w Studiu Tańca Fuego. Tam szkoliła się pod okiem Moniki Broczek w stylu jazzowym, modern oraz hip hopie.
W 2013 ukończyła studia licencjackie na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, na kierunku Taniec o specjalizacji Tancerz - Choreograf, gdzie rozwinęła się w następujących technikach tanecznych: taniec klasyczny, taniec jazzowy, taniec ludowy, taniec historyczny, modern, kontakt i improwizacja. Wszystko, to pod bacznym okiem pedagogów z Teatru Wielkiego w Łodzi. Przez ten czas brała udział w licznych projektach tanecznych tj. Dance Commiunity, pokazy dyplomowe, spektakl Konrada Szymańskiego "Zludzeni", spektakl Anatolyia Ivaowa "Grzechy Współczesności" oraz innych.
W roku 2015 ukończyła studia magisterskie na Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi, na kierunku Pedagogika o specjalizacji Pedagogika Tańca oraz drugiej specjalizacji Pedagogiki Terapeutycznej Z Rehabilitacją Ruchową. Przez okres studiowania zdobywała doświadczenie ucząc dzieci i młodzież w studiu tańca Riviera w Warszawie oraz Lilla House w Łodzi.
Chcąc rozwijać się i zdobywać doświadczenie bierze udział w licznych warsztatach tanecznych w całej Polsce jaki i za granicą, gdzie zajęcia prowadzą doświadczeni tancerze oraz choreografowie z całego świata. Swój warsztat taneczny wzbogaciła ucząc się min. u Laura Edwards, Tony Czar, Lee Daniel, Erica Sobol, Candance Brown, Jun Quemado, Ian Estwood, Tricia Miranda, Kyle Hanagami, Leroy Curwood, Jian Pierre Louis, Thierry Verger i wielu, wielu innych.
Całość doświadczeń zebranych przez Arletę sprawia, że jej styl nie można określić w żadnej kategorii. Na swoich zajęciach stara się przekazywać zdobyte umiejętności w najprostszy sposób, czerpiąc z różnych technik, przy czym kreuje swój własny styl.

 

 

Una Wabiński
Pochodząca z Kanady, mieszka w Polsce teraz drugi rok. Tańczy od 14 lat. Przygodę z tańcem rozpoczęła w studio tanecznym Jade’s Hip-Hop Academy w Brampton w Kanadzie pod kierownictwem Jade Jager Clark. Miała okazję występować w telewizji, reprezentować Kanadę w UDO World Street Dance Championships w Glasgow, jak również wielokrotnie wygrywać zawody w grupach i solo. Trenowała w stylach; Hip-Hop, Popping, Locking, i New Age. Przez lata należała do uniwersyteckiej grupy UHHU – Urban Hip-Hop Union jako tancerka i przewodniczący grupy studenckiej pogłębiając wiedzę o kulturze Hip-Hop, organizując warsztaty, zawody i festiwale. W 2015 należała do kompani tanecznej FOREAL Dance Company.
Absolwentka Ryerson University w Toronto, na kierunku Produkcja Teatralna/Organizacja Wydarzeń.
Uwielbia dzielić się swoją taneczną pasją. Na zajęciach skupia się na technice, i świadomość tancerza. Zawsze chce zapewnić by uczestnicy wychodzili uśmiechnięci i z poczuciem osiągnięcia celu.

Zobacz filmy: 1   2   3

Basia Banaszkiewicz

Przygodę z tańcem rozpoczęła mając 7 lat. Przez 6 lat tańczyła disco dance w szkolnym zespole, a po jej ukończeniu kontynuowała swą pasję w Studio Tańca Fuego w Lubinie, gdzie poznała technikę tańca jazzowego, modern i hip-hop pod okiem Moniki Broczek. Od 2010 do 2014 roku jako instruktor tańca w Studio Tańca Fuego pracowała z dziećmi od 5 roku życia oraz młodzieżą. Nauczała tańca nowoczesnego oraz jazzowego. W 2013 roku ukończyła studia licencjackie na Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach na kierunku: taniec. Studia te były pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca, gdzie studenci szkolili się pod okiem dyrekcji – Elżbiety Szlufik – Pańtak oraz Grzegorza Pańtaka i choreografów KTT oraz innych. W 2016 roku ukończyła z oceną celującą studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na kierunku: choreografia i teoria tańca, gdzie zachwyciła się improwizacją i skupiła się na pracy nad świadomością ruchu, budowaniu choreografii poprzez improwizację, pracy z nią oraz rozwijaniem jej w ciele tancerza. Dzięki temu fascynuje ją ruch undergroundowy, tajemniczy, stopklatkowy, połamany, poszukuje w swoim ciele oraz swoich kursantów oryginalnych kodów ruchowych, czyli iść tam, gdzie ciało jeszcze nie było. W ramach studiów magisterskich stworzyła mini spektakl taneczny pt. „URBEX” wystawiony w Teatrze Narodowym w Warszawie, w którym to choreografia w dużej mierze była budowana poprzez improwizację. Podczas studiów szkoliła się pod okiem wykfalifikowanych choreografów i pedagogów, m.in. Ewy Wycichowskiej, Andrzeja Morawca, Jacka Wazelina, Roberta Bondary.

W tym samym roku ukończyła również Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, gdzie uzyskała uprawnienia trenera personalnego. Mieszkając w Warszawie była tancerką w projektach teatralno – tanecznych prowadzonych prze Kubę Jóźwiaka, zwycięzcę V-tej edycji programu You Can Dance. Zajęcia z technik modern, contemporary, pole dance oraz improwizacji. Spektakle wystawiane m.in. w Teatrze WARSawy. Od marca 2017 rozpoczęła pracę w przedszkolu jako instruktor tańca. Zajęcia z dziećmi od 3 roku życia. Czerwiec 2017 – październik 2017 to okres pracy w Warszawskim klubie fitness, gdzie prowadziła zajęcia z fitnessu na trampolinach (posiadana legitymacja instruktora), stretchingu oraz rusz biodrem – zajęcia taneczne dla dorosłych kobiet. Przez sezon taneczny 2017/2018 instruktor tańca w Studio Tańca Hand To Hand. Zajęcia z dziećmi z technik disco dance, taniec nowoczesny, elementy techniki jazzowej. W maju 2018 roku członek ekipy tworzącej teledysk dla zespołu Sound N Grace pt. „Kolejność”. Stworzyła choreografię w klipie, pracowała również jako jedna z osób nad budową teledysku od podstaw.

Agata Ligas

Swoja przygodę z tańcem rozpoczęła w 2012 roku, dołączając do grupy new agowej B.O.B prowadzonej przez Paulinę 'Niunie' Narożnik. Od tamtej pory szkoli się w zakresie choreografii, tańca hip hop, house korzystając z szerokiej gamy warsztatów, najczęściej oferowanej przez Street Dance Academy. Miała okazję uczyć się od zagranicznych instruktorów między innymi takich jak: Andye Jamieson, Denzel Chisolm, Galen Hooks, CJ Salvador, Devin Jamieson, Lee Daniel, Henry Link, Caetlyn Watson...

Wybrane osiągnięcia z ekipą B.O.B to:
-1 miejsce w kategorii formacje 15+ na Street Dance Story 2016, 2017
-Dojście do półfinałów w programie World of Dance Polska 2018

Na zajecia z dancehallu i afro chodziła już od dawna, lecz swą prawdziwą przygodę rozpoczęła w 2015 roku dołączając do K-licious Dance Company ucząc się pod okiem Kasi Jukowskiej. Brała udział w licznych warsztatach np. Mad Vibe Production, Wicked Dance Camp, Stay.so!, Dancehall Fever. Warto tez dodać, że przez 3 miesiące regularnie uczęszczała na szereg treningów prowadzonych przez Sir. Ledgena (Jamajczyka zamieszkałego w Stanach Zjednoczonych), który wywarł ogromny wpływ na jej rozwój. W 2018 roku poleciała na Jamajkę, by szkolić się z samego 'źródła'- miejsca, z którego pochodzi kultura Dancehall. Wzięła lekcje od ekip takich jak Black Eagles, Overload Skankaz, Sopreme Blazzaz, Smashing Skankaz, Ghetto Legacy... a także od Dancing Rebel, Pretty Pretty, Shelly Xpressionz, Boysie Roses...
Od 2018 roku trenerka ekpiy Monsoon ćwiczącej w szkole tańca Street Dance Academy.
Agata nie wyobraża sobie dnia bez tańca, a każda chwila jej życia jest wypełniona muzyką. Na swoich zajęciach stawia na vibe i feeling, dobra zabawę i tzw 'community', żeby każdy na sali czuł się komfortowo.

Wybrane osiągnięcia z grupą dancehallową Mad Attitude i indywidualne:
-1 miejsce w kategorii formcje na Skillz Dem Up 2017, Praga
-5 miejsce w kategorii Stage Killaz na Dancehall International 2018, Barcelona
-2 miejsce w kategorii Stage Killaz na Dancehall International Poland Pre-selection 2019, Polska
-1 miejsce w kategorii 1vs1 battles na Dancehall International Poland Pre-selection 2019, Polska

 

Kasia Świder

Kasia swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2012 roku w studiu Street Dance Academy. Jako członek grupy Be Over Boggie prowadzonej przez Paulinę Narożnik i Sebastiana Gęburę, rozwijała się zarówno w choreografi, hip-hopie jak i tańcu współczesnym. Co roku szkoli się na wielu warsztatach w całej Polsce, oprócz tego miała okazję przez miesiąc uczyć się w najlepszych szkołach tańca w Los Angeles, takich jak Debbie Reynolds Legacy Studio czy Movement Lifestyle. W 2018 roku można ją było zobaczyć w pokazie Board Game Tour tworzonym przez Anitę Sawicką i Piotra Abramowicza na scenie podczas warsztatów FairPlayDanceCamp. Przez rok rozwijała się w projekcie artystycznym BLCKCAT Experience.

Od niedawna Kasia stawia swoje pierwsze kroki jako nauczyciel starając się zarazić innych swoją pasją do tańca.

 

 

aktualności I o nas  I grafik  I cennik I  regulamin I  instruktorzy I  zajęcia I  kontakt

© Studio Tańca Fuego 2016 / Projekt: Martin Domonik - martin@newimage.pl